PŚ w Sapporo : Kraft nokautuje rywali w serii próbnej

Stefan Kraft

 Austriak Stefan Kraft po skoku na odległość 145 metrów (dalej niż oficjalny rekord skoczni) zdecydowanie wygrał sobotnią serię próbną przed konkursem indywidualnym w Sapporo. Polscy zawodnicy spisali się przyzwoicie, a najlepszym z nich był Maciej Kot.

 Z olbrzymią stratą do Krafta na drugim miejscu uplasował się Daniel Andre Tande (133 metry). Norweg wygrał o 1,2 punktu rywalizację z najlepszym z biało-czerwonych – Maciejem Kotem (133 metry). Pozostali Polacy w większości zmieściliby się w “punktowanej 30”. Dwóm z nich udało się jeszcze wskoczyć do najlepszej “10” – Kamilowi Stochowi (8 miejsce, 128 metrów) i Janowi Ziobrze (9 miejsce; 132,5 metra). Stabilną formę potwierdzili Piotr Żyła (12 miejsce, 127 metrów) i Dawid Kubacki (16 miejsce; 120,5 metra). Spory pech spotkałby w sytuacji z tej serii Stefana Hulę (119 metrów), który zajął 31 miejsce i w konkursie hipotetycznie nie przedarłby się do drugiej serii. Co ciekawe, podobny los czekałby choćby dwóch z braci Prevców – Petera (34 miejsce, 115 metrów) i Domena (48 miejsce, 78 metrów).

Za chwilę początek pierwszego konkursu indywidualnego na skoczni Okurayama. Drugi odbędzie się o 2 czasu polskiego w nocy z soboty na niedzielę.

PEŁNE WYNIKI

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.