PŚ w Sapporo: Kamil Stoch powalczy o wiktorię? Polak zmaga się też z przeziębieniem (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Dzisiejszej nocy przeprowadzony zostanie drugi konkurs indywidualny w Sapporo na Okurayamie. W Japonii będą to już godziny poranne, kibice z Polski będą jednak musieli uzbroić się w dobrą kawę by od godz. 1:00 naszego czasu zacząć od kwalifikacji do których zgłoszonych zostało  65 zawodników.

Na belce startowej do dzisiejszych kwalifikacji zobaczymy ponownie 6 naszych reprezentantów. Do sobotniego konkursu awansowali wszyscy Polacy, ale w drugiej serii konkursowej oglądaliśmy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Stefana Hulę. Szczególnie ten pierwszy błysnął formą. W drugiej serii poleciał na odległość 148,5 metra, co jest nowym rekordem Okurayamy. Dzięki tej próbie trzykrotny mistrz olimpijski awansował z szesnastej lokaty zajmowanej po pierwszej serii na drugą. Triumfował drugi raz tej zimy Stefan Kraft. Na najniższym stopniu podium oglądaliśmy lidera po pierwszej rundzie Roberta Johanssona.

Ostatni “nocny” konkurs w Sapporo wygrał Stoch. Mamy nadzieję, że fantastycznym locie w sobotnim konkursie Kamil odblokuje się i każdy kolejny konkurs będzie kończył z szerokim uśmiechem na twarzy. Trzeba jednak pamiętać o innych faworytach. Nawet tych, którzy w pierwszym konkursie nie błysnęli. Wielu z nich miało pecha do warunków. Chociażby Johann Andre Forfang, który nie awansował do zawodów. W przypadku Kamila Stocha pamiętajmy o jego przeziębieniu. Polak dotychczas odpuszczał serie treningowe. Po sobotnich zmaganiach w rozmowie ze Skijumping.pl podkreślił, że jest osłabiony i może nie mieć odpowiednio dużo energii na trzy skoki. W niedzielnych zawodach będzie musiał pojawić się na Okurayamie trzykrotnie, bo musi wystartować w kwalifikacjach, które zaplanowano na 1:00 czasu polskiego. Godzinę później ruszyć ma pierwsza seria. Trzymajmy zatem kciuki za powodzenie obrońcy kryształowej kuli i dobre samopoczucie. Reszta naszej kadry powinna dziś zaprezentować się lepiej.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna / Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.