PŚ w Sapporo: Już dziś pierwszy konkurs indywidualny!

fot. gosapporo.com
fot. gosapporo.com

Już dziś będziemy świadkami pierwszego z dwóch zaplanowanych konkursów w Sapporo. Na japońskiej skoczni o dziwo pojawi się prawie cała czołowa dziesiątka. Zanim jednak wszystko się zacznie, czekają nas treningi i kwalifikacje, które zostały przeniesione z dnia wczorajszego.

O godzinie 8:30 powinna rozpocząć się pierwsze seria konkursowa poprzedzona treningiem i kwalifikacjami. Wszystko może pokrzyżować wiatr, który już wczoraj dał się we znaki. Pogoda na dzisiejszy dzień ma być jednak bardziej łaskawa dla organizatorów zawodów.

Do Japonii poleciało sześciu Polaków. Nasz kraj będą reprezentować: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro oraz Maciej Kot. Miejmy nadzieję, że wszyscy wymienieni przebrną kwalifikację i w konkursie pokuszą się o jak najwyższe lokaty.

Głównym urokiem wyjazdów skoczków do Kraju Kwitnącej Wiśni jest inna strefa czasowa. Zawodnicy nawet nie próbują się do niej przyzwyczajać i nie sypiają po nocach, co niektórym zdecydowanie odbija się na formie. Głównie z tego powodu obsada konkursów w Japonii jest zazwyczaj słaba, gdyż z męczącej podróży rezygnuje większość czołówki. W tym roku sprawa wygląda nieco inaczej. W klasyfikacji generalnej bardzo ciasno i jeśli chce się w niej liczyć należy zdobywać punkty tam gdzie to tylko możliwe. Na spokojne treningi zdecydowali się jedynie: Severin Freund, Gregor Schlierenzauer, a także Anders Jacobsen. Na starcie nie zobaczymy również większości Norwegów.

Skocznia Okurayama to obiekt o punkcie konstrukcyjnym wynoszącym 120 metrów. Aktualnie ma ona dwóch oficjalnych rekordzistów. Roar Ljøkelsøy oraz Andreas Kofler poszybowali tam 140 m.  Najdłuższy skok oddał natomiast Anze Lanisek skacząc tydzień temu w Pucharze Kontynentalnym 146,5 m. Wyczyn ten nie został jednak zaliczony, bowiem seria, w której Słoweniec uzyskał ten wynik została anulowana.

Program zawodów:

  • 6:00 – Oficjalny trening (1 seria)
  • 7:00 – Kwalifikacje
  • 8:30 – Pierwsza seria konkursowa

Miejmy nadzieję, iż dzisiejszy konkurs zostanie przeprowadzony bez problemów z wiatrem i obejrzymy wiele dalekich skoków.

Źródło: Informacja własna

 

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.