PŚ w Sapporo: Japończycy najlepsi po skokach

03:54, 10.02.2017 Mateusz Król

Hisaki Nagamine prowadzi po skokach w pierwszym konkursie PŚ w kombinacji norweskiej rozgrywanym w Sapporo. Japończyk skoczył 136 m. Start biegu zaplanowano na godzinę 5:30 czasu polskiego.

Japończycy zdecydowanie zdominowali rywalizację na skoczni. Przedstawiciele tego kraju zajęli całe podium. Tuż za Nagamine uplasował się Akito Watabe. Reprezentant gospodarzy skoczył 134 m i na trasę ruszy 27 sekund po koledze z reprezentacji Na trzecim miejscu po skokach uplasował się Taihei Kato. Jego odległość to 135 m. Na trasie pojawi się 42 sekundy po liderze.

Czwarty był Bjoern Kircheisen. Niemiec uzyskał 132,5 m. Piąte miejsce zajął Austriak Wilhelm Denifl (128 m), a Japończyk Takehiro Watanabe(131,5 m) uplasował się na szóstej pozycji. Czołową dziesiątkę po skokach dopełnili Norweg Haavard Klemetsen, szwajcar Tim Hug, kolejny z Norwegów, Havard Johnas Riiber i Austriak Lukas Klapfer.

Przypomnijmy, że na starcie zawodów nie pojawiło się większość zawodników z czołowej dziesiątki Pucharu Świata. Ze względu na bliskość Mistrzostw Świata w Lahti ze startu zrezygnował między innymi lider Pucharu Świata, Niemiec Johannes Rydzek.