PŚ w Sapporo: Fenomenalna seria Kubackiego przerwana, zwycięstwo Krafta

04:00, 02.02.2020 Marta Grzyb Aktualizacja: 15:47, 03.02.2020

Drugi z konkursów rozegranych na japońskiej Ōkurayamie padł łupem reprezentanta Austrii, Stefana Krafta. Tuż za nim uplasował się Stephan Leyhe z Niemiec, zaś trzecią lokatę zajął reprezentant gospodarzy, Ryōyū Kobayashi. Tym samym przerwana została fantastyczna seria Dawida Kubackiego, który w każdym z dziesięciu poprzednich konkursów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata znajdował się w czołowej trójce.

Na zakończenie weekendu w japońskim Sapporo skoczkowie po raz kolejny rywalizowali ze sobą w konkursie indywidualnym, który przeprowadzono na Ōkurayamie. Jednym z faworytów do tryumfu był zwycięzca kwalifikacji do niedzielnego konkursu, Dawid Kubacki. Po pierwszej serii zmagań zajmował on drugą lokatę, jednakże - za sprawą gorszej drugiej próby - ostatecznie zajął on szóstą pozycję w konkursie, tracąc do tryumfującego Krafta ponad 34 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec, Stephan Leyhe (+21,1 pkt). Skład podium uzupełnił z kolei Japończyk, Ryōyū Kobayashi (+29,5 pkt).

Znacznie lepiej niż w sobotnim konkursie spisał się Kamil Stoch, który po skokach na odległość 128 metrów oraz 129 metrów uplasował się na dziewiątej pozycji. Dwudziestą pierwszą lokatę zajął Piotr Żyła. Do drugiej serii nie awansował natomiast kolejny z reprezentantów Polski, Aleksander Zniszczoł, który musiał zadowolić się czterdziestym miejscem.

Kolejnym przystankiem pucharowych zmagań będzie Willingen, gdzie w dniach 8-9 lutego skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych.