PŚ w Sapporo: Dziesiąte podium z rzędu Dawida Kubackiego, zwycięstwo Sato

Dawid Kubacki po raz dziesiąty z rzędu stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pierwszym z konkursów w japońskim Sapporo najlepiej spisał się reprezentant gospodarzy, Yukiya Satō. Drugie miejsce zajął Austriak, Stefan Kraft, zaś trzecia lokata przypadła w udziale reprezentantowi Polski, Dawidowi Kubackiemu.

Po rywalizacji w Zakopanem najlepsi skoczkowie świata przenieśli się do Sapporo, by tam powalczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszym z konkursów, jaki odbył się na Ōkurayamie, najlepiej poradził sobie Japończyk, Yukiya Satō, który o nieco ponad 10 punktów wyprzedził Stefana Krafta z Austrii, oraz o niespełna 15 punktów Dawida Kubackiego. Tym samym Polak po raz dziesiąty z rzędu stanął na podium zawodów rozgrywanych w ramach Pucharu Świata. Osiągnięty rezultat sprawił, iż nowotarżanin zajmuje pod tym względem trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Najlepszy jest w niej Janne Ahonen z Finlandii (trzynaście razy z rzędu na podium), zaś miejsce tuż przed Kubackim zajmuje Peter Prevc – z dwunastoma miejscami na podium z rzędu.

Ósmą lokatę w sobotnich zawodach zajął Piotr Żyła. Pierwszego z japońskich konkursów z pewnością nie będzie miło wspominał Kamil Stoch, który uplasował się na dwudziestej pierwszej pozycji. Do drugiej części rywalizacji nie awansowali pozostali reprezentanci Polski. Aleksander Zniszczoł musiał zadowolić się czterdziestym pierwszym miejscem, Andrzej Stękała – czterdziestym piątym, z kolei Klemensowi Murańce przypadła w udziale czterdziesta szósta lokata.

Już jutro na Ōkurayamie skoczkowie ponownie powalczą o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czy Dawid Kubacki po raz jedenasty z rzędu stanie na podium?

Wyniki pierwszego konkursu indywidualnego w Sapporo

Źródło: informacja własna