PŚ w Sapporo: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje. Fenomenalny Maciej Kot!

Dawid Kubacki 555

Dawid Kubacki wygrał dzisiejsze kwalifikacje przed nocnym konkursem w Sapporo. Oprócz niego w zawodach zobaczymy pozostałą piątkę naszych reprezentantów. W kwalifikacjach fenomenalnie zaprezentował się Maciej Kot, który uzyskał 144 metry – co stanowi nowy rekord skoczni. Czyżby szykowała się druga wygrana Polaka w Japonii?

Dawid Kubacki skokiem na 136,5 metra, wygrał kwalifikacje przed nocnym konkursem w Sapporo. Na drugim miejscu uplasował się Peter Prevc, który w swojej próbie uzyskał aż 139,5 metra. Słoweniec jednak uzyskał gorsze noty od Polaka i musiał zadowolić się drugą pozycją. Trzeci był Andreas Stjernen (133 metry).

Czwarte miejsce po skoku na 133,5 metra zajął Robert Johansson. Tym razem Jan Ziobro musiał zadowolić się miejscem piątym. Polak w swoim skoku lądował na 134 metrze. Evgeniy Klimov (129,5 metra) był szósty.

Do konkursu z reprezentantów Polski musiał się jeszcze zakwalifikować Stefan Hula. Oczywiście również jego zobaczymy w nocnym konkursie. Hula zajął 33 miejsce po skoku na 118 metrów.

Najdalej wśród zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować poszybował Maciej Kot. Skoczek z Zakopanego ustanowił również nowy rekord skoczni, który od dzisiaj będzie wynosił 144 metry. Kamil Stoch uplasował się zaraz za Kotem. Nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi uzyskał 136,5 metra. Piotr Żyła lądował na 123,5 metrze.

Pełne wyniki kwalifikacji

Nocny konkurs w Sapporo rozpocznie się o godz. 2:00 polskiego czasu.

Źródło: informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.