PŚ w Sankt Moritz. Pierwsze zwycięstwo Botsa/Plume w karierze

15:05, 06.02.2021 Kamil Karczmarek

Podczas finału Pucharu Świata w Sankt Moritz miały miejsce pierwsze zwycięstwa w karierze dwójki Martins Bots/Roberts Plume oraz Nico Gleirschera (nie licząc mistrzostwa świata w sprincie). Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 17. miejsce, a Mateusz Sochowicz był 18.

Puchar Świata w saneczkarstwie wrócił do Sankt Moritz po dziewięciu latach. Jako pierwszy odbył się pucharowy finał w dwójkach. Jako ostatni wystartowali Martins Bots i Roberts Plume. Młodzi Łotysze niespodziewanie prowadzili po pierwszym ślizgu. Dwójka nazywana objawieniem sezonu zakończyła go pierwszym zwycięstwem w karierze. Bots/Plume obronili pierwsze miejsce. Reprezentanci Łotwy zanotowali dublet, bo w drugim ślizgu z czwartego na drugie miejsce awansowali bracia Sicsowie. Podium uzupełnili Ludwig Rieder i Patrick Rastner z Włoch. Kryształową Kulę za cały sezon zdobyli Thomas Steu i Lorenz Koller, którzy zajęli dzisiaj 7. miejsce.

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski w ostatnich zawodach sezonu zajęli 17. miejsce. Polacy plasowali się na tej samej pozycji także na półmetku rywalizacji. Drugi przejazd w ich wykonaniu był lepszy, ale nie pozwolił na awans w klasyfikacji. Ostateczna strata polskiej dwójki do Łotyszy wyniosła półtorej sekundy.

Wyniki - dwójki

Szansę na życiowy sukces miał Mateusz Sochowicz. Po pierwszym ślizgu Polak zajmował 14. miejsce. Jednak w drugiej części zawodów uzyskał 23. czas i spadł na 18. pozycję za zawodników ze światowej czołówki, którzy poprawili się w drugim przejeździe. Po pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata sięgnął Nico Gleirscher. Mistrz świata w sprincie prowadził po pierwszym ślizgu i utrzymał prowadzenie. Spektakularny awans z siódmego na drugie miejsce zanotował Max Langenhan. Podium uzupełnił zwycięzca klasyfikacji generalnej, Felix Loch.