PŚ w Sankt Moritz: Flock i Yun triumfują

16:21, 12.01.2018 Kamil Karczmarek

W Sankt Moritz odbyła się przedostatnia w sezonie runda Pucharu Świata w skeletonie. Zawody wygrali Austriaczka Janine Flock i Koreańczyk Sungbin Yun.

Janine Flock prowadziła już po pierwszym ślizgu. W drugim przejeździe Austriaczka uzyskała drugi czas i pozwoliło to na zwycięstwo z łącznym wynikiem 2:19.44. Niewielkie różnice dzieliły zawodniczki z miejsc 2-5. Druga ze stratą 42 setnych była Tina Hermann, trzecia zawodniczka pierwszego ślizgu. Na najniższym stopniu podium stanęła Elisabeth Vathje. Druga po pierwszej części zawodów Kanadyjka przegrała z Hermann tylko o 3 setne. Taka sama różnica dzieliła Vathje z czwartą w klasyfikacji Mirelą Rahnewą. Reprezentantka Kanady atakowała z 13. miejsca po pierwszym przejeździe. Piąte i szóste miejsce zajęły Niemki: Anna Fernstaedt (+0,51) i liderka Pucharu Świata Jacqueline Loelling (+0,67).

Skeleton kobiet

Kryształową Kulę praktycznie zapewnił już sobie Sungbin Yun. Jeśli Koreańczyk w finałowych zawodach w Konigssee zajmie przynajmniej 14. miejsce, zostanie najlepszym skeletonistą sezonu. Wydaje się to praktycznie pewne, gdyż Yun w tym sezonie nie zajął miejsca gorszego niż drugie. W Sankt Moritz reprezentant gospodarzy najbliższych igrzysk w Pjongczangu triumfował po raz piąty w tym sezonie. Sungbin Yun zdeklasował rywali, pokonując drugiego Axela Jungcka o 87 setnych, a trzeciego Martinsa Dukursa o 1,10 sekundy. Łotysz, który jest wiceliderem Pucharu Świata w drugim przejeździe awansował z 6. pozycji.