PŚ w Sankt Moritz. Dobry wynik polskiej sztafety

13:53, 23.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:00, 23.01.2022

Zakończył się sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie. W zawodach drużynowych w Sankt Moritz Polacy zajęli szóste miejsce. Po triumf sięgnęli Łotysze.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedynki kobiet

Klaudia Domaradzka zajęła ostatnie, 32. miejsce w zawodach w Sankt Moritz. Na górze toru w pierwszym ślizgu Polka popełniła duży błąd, a w drugiej części zmagań nie zdołała odrobić dużych strat. Wygrała Natalie Geisenberger, która prowadziła po pierwszym przejeździe. Niemka wyprzedziła o 155 tysięcznych Madeleine Egle, która była najlepsza w drugiej części zawodów. Trzecia była Elina Vitola. Za podium uplasowała się Julia Taubitz, ale utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej i wyprzedziła drugą Egle o 32 punkty. Klaudia Domaradzka zajęła 37. miejsce, a Natalia Jamróz była 44.

Klasyfikacja generalna

Zawody drużynowe

Ostatnią konkurencją sezonu były zawody drużynowe. Polacy po raz pierwszy wystartowali w najmocniejszym składzie - Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polski zespół zajął bardzo dobre szóste miejsce ze stratą zaledwie 24 tysięcznych do piątych Ukraińców. Ta lokata to dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Triumfowali Łotysze w składzie: Elina Vitola, Kristers Aparjods, Bots/Plume. Wyprzedzili oni o 127 tysięcznych Niemców, a Austriacy zostali zdyskwalifikowani, gdyż Madeleine Egle nie trafiła w plastron.