PŚ w saneczkarstwie: Znamy kalendarz sezonu zimowego 2019/2020

fot. darkroom.baltimoresun.com/

fot. darkroom.baltimoresun.com/

Światowa Federacja Saneczkarska (FIL) zaprezentowała w mediach społecznościowych prowizoryczny kalendarz przyszłego sezonu Pucharu Świata. W porównaniu do ubiegłego sezonu, w przewidywanym harmonogramie zabraknie zmagań w kanadyjskim Calgary, najlepsi saneczkarze wystartują natomiast w Norwegii.

Oficjalne treningi saneczkarzy rozpoczną się już pod koniec października, z kolei pierwsze zawody PŚ będą odbywać się w dniach 20-24 listopada w Innsbrucku. Następnie czołowych zawodników czeka podróż do Ameryki (Lake Placid, Whistler), a po przerwie świąteczno-noworocznej – zawody w Altenbergu. Mistrzostwa Europy, zaliczane jednocześnie do cyklu Pucharu Świata odbędą się na torze w Lillehammer – pamiętającym Igrzyska Olimpijskie w 1994 roku. Potrwają do 19 stycznia. W planowanym kalendarzu PŚ przewidziano łącznie 9 rund zmagań.

Mistrzostwa Świata odbędą się na innym olimpijskim torze w Soczi. Rozpoczną się 11 lutego, zakończą 6 dni później. Swego rodzaju ciekawostką mogą być testy nowego obiektu w Chinach. Tor Xiaohaituo, położony nieopodal Pekinu, ugości olimpijczyków w 2022 roku.

Przypomnijmy, że Kryształowych Kul w kolejnym sezonie Pucharu Świata będą bronić Rosjanin Roman Riepiłow (jedynki mężczyzn), Niemka Natalie Geisenberger (jedynki kobiet), oraz jej rodacy, Toni Eggert i Sascha Benecken (dwójki mężczyzn).

PROWIZORYCZNY KALENDARZ PUCHARU ŚWIATA W SANECZKARSTWIE – SEZON 2019/2020

źródło: FIL/Twitter

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.