PŚ w saneczkarstwie: Rosjanie objęli prowadzenie w klasyfikacji jedynek

fot.tellerreport.com

Puchar Świata w saneczkarstwie właśnie zakończył swój tur po Ameryce Północnej. Po dwóch weekendach rywalizacji na czele klasyfikacji jedynek kobiet i mężczyzn Rosjanie. W dwójkach wciąż prowadzą Niemcy. 

Tatjana Iwanowa ma za sobą doskonały weekend w kanadyjskim Whistler. Rosjanka wygrała dwa wyścigi w jedynkach i przejęła przewodnictwo w klasyfikacji generalnej tej konkurencji. Julia Taublitz, która miała identyczną serię w Lake Placid, tym razem spisała się nieco słabiej i zajmuje drugie miejsce ze stratą 17 punktów. Emily Sweeney ze Stanów Zjednoczonych wskoczyła za to na trzecie miejsce w “generalne”. Dotychczas zgromadziła 303 “oczka”. Klaudia Domaradzka, jedyna startująca Polka, dorzuciła w Whistler 16 punktów i aktualnie jest dwudziesta trzecia (54 pkt.).

Klasyfikacja

Roman Repiłow z Rosji był drugi w klasyfikacji jedynek po Lake Placid i tracił 25 punktów. Rosjanin wygrał pierwsze zawody w Whistler, a w sprincie zajął drugie miejsce. To pozwoliło mu odrobić straty z nawiązką. Teraz ma na swoim koncie 430 punktów. Jonas Mueller z Austrii spadł na drugie miejsce i traci do Rosjanina 56 “oczek”. Tucker West nieźle spisał się w Kanadzie i wskoczył na trzecie miejsce. Amerykanin zgromadził dotychczas 286 punktów. Mateusz Sochowicz w Whistler dorzucił do swojej zdobyczy 19 punktów i teraz z liczbą 58 “oczek” zajmuje dwudzieste czwarte miejsce. Kapcer Tarnawski ma 15 punktów i zajmuje trzydzieste ósme miejsce.

Klasyfikacja

Konkurencja męskich dwójek jest dla nas wciąż nieco bardziej pozytywna, bowiem Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajmują 12 miejsce z 150 punktów. W Whistler dwukrotnie zdobywali po 28 “oczek”. Na czele tej konkurencji dwie niemieckie dwójki. Toni Eggert i Sascha Benecken prowadzą po zgromadzeniu 470 punktów (dwa triumfy w Kanadzie), a za nimi są Tobias Wendl z Tobiasem Artlem (425 pkt.). Na trzecie miejsce wskoczyli Thomas Steu i Lorenz Koller. Austriacy mają na swoim koncie 301 punktów.

Klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.