PŚ w saneczkarstwie: Niemcy na czele klasyfikacji, Chmielewski/Kowalewski na 11. miejscu w dwójkach

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre - Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 - Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Luge – Pyeongchang 2018 Winter Olympics – Men’s Singles training – Olympic Sliding Centre – Pyeongchang, South Korea – February 9, 2018 – Felix Loch of Germany trains. REUTERS/Arnd Wiegmann

Za nami kolejny weekend zmagań w saneczkarskim Pucharze Świata. Tym razem zawody gościły w niemieckim Altenbergu. Po tych rywalizacjach na czele wszystkich klasyfikacji znajdują się Niemcy.

Natalie Geisenberger, chociaż nie wygrała od trzech startów, nadal prowadzi w klasyfikacji kobiecych jedynek. Do tej pory Niemka zgromadziła 782 pkt. Jej rodaczka Julia Taublitz ma jeszcze matematyczne szanse, aby ją dogonić. Na trzy konkursy przed końcem sezonu traci do niej 131 pkt. Summer Britcher ze Stanów Zjednoczonych na trzeciej lokacie też mogłaby jeszcze mieć nadzieję, ale z jej stratą, wynoszącą 276 pkt., musiałaby liczyć na dość poważne potknięcia rywalek. Tego raczej spodziewać się nie można. Z Polek najwyżej sklasyfikowana jest Natalia Wojtuściszyn (49 pkt.; 31. miejsce) a potem Klaudia Domaradzka (45 pkt.; 35.). Ewa Kuls-Kusyk jest jeszcze pozycję niżej (43 pkt.).

Klasyfikacja

Po weekendzie w Altenbergu również w rywalizacji jedynek męskich na dwóch pierwszych miejscach znajdują się Niemcy. Prowadzi Johannes Ludwig, który ma na swoim koncie 543 pkt. To zaledwie sześć więcej od drugiego Felixa Locha. Czołówka w rywalizacji męskiej jest jednak bardziej wyrównana, bowiem tuż przed decydującymi zawodami, także trzeci Reinhard Egger ma szanse na końcowy sukces. Austriak traci zaledwie 23 oczka do prowadzącego Ludwiga. Maciej Kurowski jest 26. (118 pkt.), a Mateusz Sochowicz 32. (74 pkt.).

Klasyfikacja

Prowadzący niemiecką dwójkę Toni Eggert nie wygrał w Altenbergu, ale to nie oznaczało dla niego utracenia pozycji lidera w klasyfikacji PŚ (810 pkt.). Thomas Steu i jego kolega odrobili tylko 15 punktów dzięki zwycięstwu. Teraz tracą do naszych zachodnich sąsiadów dokładnie 108 pkt. Na drugim miejscu znajduje się kolejna dwójka Niemców, ale ta prowadzona przez Tobiasa Wendla (598 pkt.). Start naszej dwójki w miniony weekend nie był najlepszy, ale wciąż Chmielewski/Kowalewski plasują się na 11. miejscu (305 pkt.).

Klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.