PŚ w saneczkarstwie: Bez większych zmian po weekendzie w Siguldzie

fot. veltins-eisarena.de

fot. veltins-eisarena.de

Weekend na Łotwie był dla saneczkarzy ostatnim przystankiem Pucharu Świata przed rozgrywanymi między 25 a 27 stycznia Mistrzostwami Świata w Altenbergu. Na torze w Siguldzie bardzo dobrze spisali się Rosjanie i reprezentanci gospodarzy – jednak w klasyfikacjach generalnych w dalszym ciągu dominują Niemcy. 

Tatianę Iwanową można śmiało zacząć nazywać “królową Siguldy”.  Odniosła tu już szóste indywidualne zwycięstwo w Pucharze Świata (a wliczając zmagania drużynowe, wygrywała tu już dziewięć razy). W klasyfikacji generalnej Rosjanka przeskoczyła Dajanę Eitberger i plasuje się na czwartym miejscu. Prowadzą Niemki – z żółtą koszulką liderki cyklu na MŚ zaprezentuje się Natalie Geisenberger. Ma na swoim koncie 697 pucharowych punktów, o 64 więcej niż Julia Taubitz. Trzecia w klasyfikacji generalnej PŚ jest Amerykanka Summer Britcher – do liderki traci już jednak ponad 200 punktów. Wydaje się, że jedynie Geisenberger i Taubitz mogą zdobyć Kryształową Kulę. Klaudia Domaradzka awansowała na 33 miejsce w “generalce”, Natalia Wojtuściszyn jest trzydziesta, a Ewa Kuls-Kusyk – 34.

AKTUALNA KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

Rywalizacja w męskich jedynkach jest dużo bardziej zacięta. Pierwszego w klasyfikacji generalnej, Niemca Johannesa Ludwiga, dzieli od ósmego Romana Repiłowa jedynie 60 punktów! Podium klasyfikacji po zawodach w Siguldzie uzupełniają Wolfgang Kindl i Felix Loch. Do ścisłej czołówki, po zwycięstwie na Łotwie, dostał się także Rosjanin Siemion Pawliczenko. Maciej Kurowski jest dwudziesty szósty, Mateusz Sochowicz 32., a Kasper Tarnawski  zajmuje 49 lokatę.

AKTUALNA KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

 W konkurencji dwójek mężczyzn na podium w Siguldzie stanęły dwa duety z Łotwy (na drugim miejscu Oskars Gudramovičs i Pēteris Kalniņš, na trzecim bracia Andris i Juris Šics), ale najlepsi okazali się Niemcy, brązowi medaliści olimpijscy – Toni Eggert i Sascha Benecken. To właśnie oni powadzą w klasyfikacji generalnej, z dużą, 149-punktową przewagą nad dwójką rodaków Artl/Wendl. Na trzecim miejscu plasują się Austriacy – Steu i Koller. Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski jest jedenasta – utrzymała pozycję, którą zajmowała po zawodach w Königssee.

AKTUALNA KLASYFIKACJA GENERALNA DWÓJEK

Źródło – informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.