PŚ w saneczkarstwie: Austriak i Niemka na czele klasyfikacji jedynek po Lake Placid

fot. nj24.pl

fot. nj24.pl

Za nami drugi weekend z saneczkarskim Pucharem Świata. Po zawodach w Lake Placid na czele klasyfikacji wciąż głównie niemieckie flagi, ale w męskich jedynkach prowadzi Austriak.

W Lake Placid niepokonana była Julia Taublitz. Niemka w Innsbrucku zdobyła 70 punktów. Za oceanem dołożyła 200 i tak plasuje się na czele klasyfikacji generalnej. Za nią znajduje się Summer Britcher ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka traci do pierwszej lokaty 40 punktów. Na trzecie miejsce spadła pierwsza liderka tego sezonu Tatiana Iwanowa. Rosjanka słabiej radziła sobie w Lake Placid i ma teraz 197 “oczek”. Jedyna Polka w stawce – Klaudia Domaradzka – zgromadziła dotychczas 38 punktów i zajmuje 23 lokatę.

Klasyfikacja

W rywalizacji męskich jedynek większych powodów do zadowolenia nie mają na razie nasi zachodni sąsiedzi. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Felix Loch, który zajmuje 8 miejsce. Prowadzi Jonas Mueller z Austrii. Ten zawodnik wygrał w Innsbrucku i Lake Placid. W ostatnim sprincie za oceanem był trzeci i ma 270 punktów. Roman Repiłow z Rosji jest drugi i traci 25 punktów. Podium uzupełnia Włoch Dominik Fischnaller ze stratą 75 “oczek”. W tej konkurencji klasyfikowanych jest dwóch naszych zawodników. Na 23 miejscu znajduje się Mateusz Sochowicz, który zgromadził 39 punktów. Debiutujący w kadrze Kacper Tarnawski ma na swoim koncie 7 punktów i jest 37.

Klasyfikacja

Konkurencja męskich dwójek jest dla nas nieco bardziej udana, bowiem Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajmują 12 miejsce z 94 punktów. Polacy otarli się nawet o zwycięstwo w Innsbrucku. Na czele tej konkurencji dwie niemieckie dwójki. Toni Eggert i Sascha Benecken prowadzą po zgromadzeniu 270 punktów, a za nimi są Tobias Wendl z Tobiasem Artlem (255 pkt.). Na trzecim miejscu znajduje się łotyska dwójka Andris Sics i Juris Sics (tracą 65 “oczek”).

Klasyfikacja

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.