PŚ w Rybińsku: Zwycięstwo Czekaliewej !

skitrax.com
skitrax.com

Dzisiejszy bieg łączony kobiet na dystansie 15 km wygrała Julia Czekaliewa . Rosjanka podczas Pucharu Świata w Rybińsku nie miała sobie równych. Kolejne miejsca na podium zajęły Martine Ek Hagen i Riitta-Liisa Roponen. Z rywalizacji zrezygnowały Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec.

Podczas dzisiejszych zmagań zawodniczki miały przebiec dwie pętle po 7,5 km każda. Jedna z nich odbywała się techniką dowolną, a druga techniką klasyczną. Na pierwszym pomiarze czasu na prowadzeniu znajdowała się największa faworytka, Astrid Jacobsen. Wyprzedziła ona Kerttu Niskanen o 0,7 sekundy.

Dopiero na trzecim pomiarze sytuacja nieco się zmieniła. Na prowadzeniu znalazła się wtedy Stefanie Boehler. Jacobsen spadła na trzecią pozycję, ale jej strata wynosiła zaledwie jedną sekundę. Podczas czwartego pomiaru liderką była Niskanen. Kolejną liderką była Julia Czakaliewa, która prowadziła na piątym odcinku.

Rosjanka od tego momentu prowadziła przez długi czas. W połowie dystansu zawodniczka gospodarzy miała pół sekundy przewagi nad Martine Ek Hagen i sekundę nad Jacobsen. Przewaga Rosjanki zaczęła rosnąć w dalszej części trasy. Na siódmym pomiarze Czekaliewa miała czas lepszy o 1,6 sekundy od Jacobsen. Na ósmym pomiarze ta różnica wynosiła już osiem sekund. Tuż za Jacobsen trzymała się Hagen.

Na dziewiątym punkcie rozpoczął się kryzys Jacobsen. Jej strata wynosiła już 16 sekund i spadła na trzecie miejsce, bo wyprzedziła ją Hagen. Norweżka traciła niecałe dziewięć sekund do liderki. Na  finiszu usytuowanym na dziesiątym pomiarze najszybsza była Czekaliewa, jednak jej przewaga nad Hagen zmalała do sześciu sekund. Na trzecie miejsce wskoczyła Boehler, a Jacobsen przestała się już liczyć i spadła na siódmą pozycję.

Na kolejnym punkcie pomiaru różnica między Czekaliewą i Hagen nadal wynosiła 6,1 sekundy. Na trzecie miejsce awansowała za to Riitta-Liisa Roponen. Na ostatnim pomiarze przed metą Czekaliewa miała już osiem sekund przewagi.

Na mecie Czekaliewa potwierdziła swoją dobrą formę i wygrała z Hagen o ponad piętnaście sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Roponen, która straciła 22,9 sekundy. Finka wygrała z Boehler o jedną dziesiątą sekundy.

 Pełne wyniki biegu

 Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.