PŚ w Rybińsku: Sprint dla Oeberg i Pellegrino! Justyna Kowalczyk wycofała się z rywalizacji!

Jennie Oeberg i Federico Pellegino zostali zwycięzcami biegów sprinterskich w Rybińsku. Na podium wśród kobiet stanęły również Natalia Matveeva i Laurien van der Graaff. Podium mężczyzn uzupełnił Sergiej Ustiugow i Andriey Parfenov. Z rywalizacji kobiet niespodziewanie wycofała się Justyna Kowalczyk. Sylwia Jaśkowiec zajęła 14 miejsce.

Rywalizacja kobiet:

Sylwia Jaśkowiec po zajęciu 10 miejsca w kwalifikacjach rywalizowała już w pierwszym biegu ćwierćfinałowym. W nim zajęła 3 miejsce i musiała czekać na wyniki pozostałych zawodniczek. Niestety Jaśkowiec nie udało się wejść do półfinału ze swoim czasem jako lucky looser. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 14 miejsca. Z rywalizacji w Rybińsku wycofała się Justyna Kowalczyk, która na swoim profilu na facebooku zamieściła krótką informacje dla fanów: “Niestety dalsze starty w Rybińsku obejrzę z takiej perspektywy ;( Nie, nie jestem przeziębiona. To mądra decyzja mojego Trenera. Miłego Wam weekendu życzę! PS. Trzymamy za Sylwię kciuki!!!”. Nie wiadomo też czy Justyna Kowalczyk wystąpi w jutrzejszym biegu łączonym.

Rywalizacje kobiet wygrała Jennie Oeberg z czasem 3:02.54 sekundy. Tuż za nią na mecie zameldowała się reprezentantka gospodarzy – Natalia Matveeva z czasem gorszym od Oeberg o 0.48 sekundy. Podium uzupełniła Laurien van der Graaff, która straciła do zwyciężczyni 0.76 sekundy. Na pozostałych miejscach zameldowały się Anastasia Dotsenko, Jessica Doggins i Silje Oeyre Slind.

Pełne wyniku biegu kobiet

Rywalizacja mężczyzn:

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Włoch Federico Pellegrino. Na mecie zameldował się z czasem 2:34.99 sekundy. Na drugim stopniu podium stanął zwycięzca kwalifikacji Sergiej Ustiugow, który był gorszy od Pellegrino o 0.69 sekundy. Stawkę trzech najlepszych biegaczy dzisiejszego dnia zamknął kolejny reprezentant Rosji Andriey Parfenov (+0.77 sekundy).

Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: Nikita Krukiov, Alexey Petukhov i Emil Iversen. Polscy reprezentanci nie startowali.