PŚ w Rybińsku: Jacobsen najlepsza na 10 kilometrów! Jaśkowiec 11.!

Zwycięstwem Astrid Uhrenholdt Jabobsen zakończył się dzisiejszy wyścig pań w Pucharze Świata w biegach narciarskich na 10 kilometrów stylem dowolnym.

Przed tygodniem karuzela Pucharu Świata kręciła się w Estonii. Tym razem najlepsze biegaczki świata przeniosły się do Rybińska. W dzisiejszym biegu na 10 km stylem dowolnym najlepsza była Norweżka. Astrid Uhrenholdt Jabobsen pokonała Elizabeth Stephen o 14,4 sekundy! Dla Amerykanki to trzecie podium w karierze. Na trzecim miejscu znalazła się Stefanie Boehler z Niemiec (+ 36,4).

Z dobrej strony zaprezentowała się dzisiaj Sylwia Jaśkowiec (+ 1:33,9), która zajęła dzisiaj 11. miejsce. Polka ostatnimi czasy pokazuje, że jej forma idzie w górę. Przypomnijmy, że przed tygodniem wspólnie z Justyną Kowalczyk zajęły trzeci miejsce w sprintach drużynowych. Kowalczyk (+ 2:44,8), jak przystało na bieg techniką dowolną, nie spisała się najlepiej. Dopiero 36. miejsce nie pozwoliło na kolejne punkty PŚ. Na jutro zaplanowane są sprinty tą samą techniką.