PŚ w Ruka: Niskanen pewnie wygrywa! Polacy daleko…

Rano na trasach narciarskich w Ruka rywalizowały panie. Przed chwilą zakończył się bieg panów. Rywalizację w pięknym stylu wygrał Iivo Niskanen, który o ponad 10 sekund wyprzedził Martina J. Sundby.

Niskanen na pewne prowadzenie wyszedł mniej więcej w połowie trasy. Na pierwszych pomiarach prowadził Maxim Vylegzhanin. Ostatecznie Rosjanin nie zmieścił się nawet na podium i ze stratą do 37,5 sekundy zajął odległe 11. miejsce. Zupełnie inaczej niż Sundby, który poprawiał swoją pozycję niemal z pomiaru na pomiar. Ostatecznie zajął drugie miejsce (+ 10,3 sek). Podium uzupełnił kolejny reprezentant gospodarzy – Sami Jaouhojaervi (+ 12,5 sek).

Polacy spisali się słabo. Dopiero 59. lokatę zajął Maciej Kreczmer, który stracił do zwycięzcy ponad 2 minuty. Jan Antolec był 78. ze stratą sięgającą 3 minut i 40 sekund. Maciej Staręga nie ukończył biegu. Słabo spisali się Szwedzi. Tylko Calle Halfvarsson znalazł się w czołowej dziesiątce na 6. pozycji (+ 27,3 sek). Za tydzień biegi w Lillehammer Tour. Zawodnicy zmierzą się w piątek w sprincie stylem dowolnym, w sobotę bieg na 10 km również stylem dowolnym, a w niedzielę bieg na dochodzenie 15 kilometrów klasykiem.