PŚ w Ruka. Jarl Magnus Riiber poza konkurencją, Kupczak bez punktów

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber potwierdził swoją dominację wygrywając drugi konkurs w fińskiej Ruce w ramach PŚ w kombinacji norweskiej. Norweg wyprzedził na podium doświadczonych Erica Frenzela i Akito Watabe. Tym razem nie udało się Szczepanowi Kupczakowi zdobyć punktu. Nasz jedyny reprezentant skończyl zawody na 34. pozycji.

fot. M. Rudzińska

Riiber okazał się najlepszy na skoczni i w biegu ani na moment nie był zagrożony. Piętnasty czas nie brzmi może najbardziej efektownie, ale na mecie miał 50,1 sek. nad Frenzelem, który biegł nieco szybciej, ale 56 sekund po szóstym skoku nie był w stanie odrobić. Drugi po skokach Watabe przegrał o 51,4 sek. ze zwycięzcą, dał się wyprzedzić Frenzelowi, ale i tak może mówić o sukcesie. Blisko podium był Austriak Franz-Josef Rehrl (piąty po skokach) – stracił 52,6 sek. do zwycięzcy. Z podium po skokach spadł za to Niemiec Manuel Faisst (strata 56,3 sek.).

Kolejne miejsca zajęli Austriak Johannes Lamparter (siódmy po skokach, strata 1:09,7 min.), trzeci z Niemców Johannes Rydzek (awans o jedno miejsce, +1:15,2 min.), trzeci z Austriaków Lukas Greiderer (+1:43,2 min., awans z dziesiątej pozycji), drugi z Japończyków i równocześnie drugi z braci Watabe – Yoshito (czwarty po skokach, +1:44,5 min.) i dopiero na dziesiątej pozycji najlepszy z Norwegów Jens Luraas Oftebro (awans o cztery miejsca, strata 1:48,2 min.).

Warto zauważyć, że drugą dziesiątkę otworzył najlepszy z reprezentantów gospodarzy Ilkka Herola, który biegł dziś najszybciej (i przesunął się aż o trzynaście pozycji), drugi wynik biegowy miał Vinzenz Geiger (ostatecznie 20. miejsce), zaś trzeci inny fin Eero Hirvonen (czternasta pozycja). Szczepan Kupczak po skokach był dwudziesty drugi, ale biegł dziś nieco gorzej i ostatecznie skończył na 34. miejscu.

wyniki zawodów

źródło: własne