PŚ w Ruhpolding: Zwycięska Mäkäräinen

15:55, 15.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 16:07, 15.01.2017

fot; zimbio.com fot; zimbio.com

Kaisa Mäkäräinen wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe w niemieckim Ruhpolding. Kolejne miejsca na podium zajęły Gabriela Koukalová oraz Marie Dorin Habert.

Kaisa Mäkäräinen wygrała dzisiejszy bieg pościgowy kobiet na 10 km z czasem wynoszącym 30:58.0 sekundy.  Finka zanotowała zaledwie jedno pudło podczas czterech wizyt na strzelnicy. Kolejna na mecie z czasem gorszym od zwyciężczyni o 01:00.09 sekundy zameldowała się Gabriela Koukalová notując dwa niecelne strzały. Na najniższym stopniu podium stanęła. Marie Dorin Habert.  Francuzka  na mecie była o 01:23.01  sekundy gorsza od dzisiejszej triumfatorki.

Bardzo dobrze ponownie zaprezentowała się w Ruhpolding Magdalena Gwizdoń, która miała zaledwie jedno pudło. Polka straciła do Mäkäräinen 02:24.2  i ostatecznie zajęła wysokie pietnaste miejsce.

Monika Hojnisz nie wystartowała i została zdyskwalifikowana.

Źródło : Informacja własna