PŚ w Ruhpolding: Wyszarpane zwycięstwo Mäkäräinen, Nowakowska 25.

15:53, 14.01.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:54, 14.01.2018

fot; zimbio.com

Kaisa Mäkäräinen po sprinterskiej walce z faworytką gospodarzy, Laurą Dahlmeier zwyciężyła w biegu masowym na dystansie 12,5 kilometra w Ruhpolding. Na podium uplasowała się także Czeszka Veronika Vitkova. Weronika Nowakowska zajęła 25. miejsce.

Mäkäräinen wyprzedziła Niemkę zaledwie o 0,6 sekundy, zaś Veronikę Vitkovą - o 4,6. Wszystkie trzy biathlonistki biegły po dwie karne rundy. Dzięki zwycięstwu Finka została liderką klasyfikacji generalnej PŚ  i wyprzedza reprezentującą Słowenię Anastazję Kuzminę (23. miejsce, +1:47,5 i 6 p.) o 19 punktów. Tym razem tuż za podium znalazła się bezbłędnie strzelająca Kanadyjka Rosanna Crawford (+5,2), a w pierwszej szóstce znalazło się też miejsce dla świetnie spisującej się biegowo reprezentantki gospodarzy Denise Herrmann (+16,7 i 4 p.) oraz Białorusinki Darii Domraczewej (+23,7 i 3 p.).

Ostatecznie na 25. miejscu uplasowała się jedyna Polka w stawce, Weronika Nowakowska (+2:11,7), która zaliczyła trzy pudła.