PŚ w Ruhpolding. Rosjanie najlepsi w sztafecie, Polacy bez błysku

Picture taken by Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W męskiej sztafecie rozegranej w ramach biathlonowego PŚ w niemieckim Ruhpolding najlepsza okazała się czwórka z Rosji. Za nimi na mecie zameldowała się drużyna Niemiec. Trzecie miejsce dość niespodziewanie zajęli Białorusini. Nie wyszedł start naszej reprezentacji, którzy zostali zdublowani i zdjęci z trasy na trzeciej zmianie.

Picture taken by Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Pewne, acz skromne zwycięstwo

Rosjanie wystąpili w składzie Said Karimulla Chalili, Danił Serochwostow, Aleksandr Łoginow, Maksim Cwietkow. Na mecie zameldowali się o 7 sek. nad Niemcami, którzy dużo nadrobili na ostatniej zmianie. Nasi zachodni sąsiedzi wystartowali w składzie: Erik Lesser, Roman Rees, Benedikt Doll, Philipp Nawrath. Niespodziewanie trzecie miejsce zajęli Białorusini, którzy długo jechali na drugim miejscu. W ich drużynie wystartowali: Mikita Labastau, Dzmitry Lazouski, Maksim Warabiej, Anton Smolski.

Polacy zdublowani

Podium zajęli kolejno nasi północni, zachodni i wschodni sąsiedzi. Nie wpłynęło to jednak na wynik naszej drużyny (którą nota bene wyprzedzili wszyscy sąsiedzi). Po przejeździe Jana Guńki i Łukasza Szczurka zajmowaliśmy 23. pozycję, na której zostaliśmy podczas zmiany Łukasza Szczurka zdublowani. Marcin Zawół więc w ogóle nie miał okazji się pokazać na trasie.

wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna