PŚ w Ruhpolding. Pewny triumf lidera klasyfikacji generalnej

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Quentin Fillon Maillet okazał się najlepszy w biegu pościgowym podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Dla Francuza to już trzecie z rzędu zwycięstwo, które pozwoliło mu umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili: autor spektakularnego awansu Aleksander Łoginow oraz Białorusin Anton Smolski. Polacy nie startowali.

Christian Bier, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Francuska dominacja

Quentin Fillon Maillet dzisiejszym występem w Ruhpolding potwierdził swoją wysoką formę i udowodnił, że biegi pościgowe w tym sezonie stały się jego specjalnością. Francuz, który już po czwartkowym sprincie miał nad rywalami sporą przewagę, wyruszył na trasę jako pierwszy i mógł kontrolować to, co dzieje się za jego plecami. Momentem zagrożenia dla lidera klasyfikacji generalnej było jedynie pierwsze strzelanie. Fillon Maillet musiał wówczas udać się na rundę karną, przez co stracił prowadzenie na rzecz Benedikta Dolla.

Po trzeciej wizycie na stadionie reprezentant Trójkolorowych wrócił jednak na pozycję lidera. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu wypracował sobie przy okazji duży zapas czasowy nad przeciwnikami. Przewaga Francuza była na tyle bezpieczna, że nawet jedno pudło podczas czwartego strzelania nie przeszkodziło mu w odniesieniu trzeciego z rzędu zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata.

Duże awanse w czołówce

Drugie miejsce w biegu pościgowym w Ruhpolding zajął Aleksander Łoginow, który był autorem jednego z największych awansów. Rosjanin startował z 32. miejsca, ale z okrążenia na okrążenie przesuwał się w klasyfikacji, by po czwartym strzelaniu wskoczyć na wirtualne podium. Na ostatniej pętli Łoginow wyprzedził jeszcze Litwina Strolię i ostatecznie finiszował na drugiej pozycji ze stratą ośmiu sekund do Francuza.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Anton Smolski (+13,1 sek). Tuż za czołową trójką linię mety minął Simon Desthieux (+22,4 sek). Piąte miejsce zajął Litwin Witautas Strolia (+30,4 sek), szóste Niemiec Erik Lesser (+37,9 sek), a siódme Sebastian Saumelsson ze Szwecji. Na ósmej pozycji finiszował doświadczony Jakov Fak, który awansował o trzydzieści jeden lokat względem sprintu. Dziesiątkę zamknęli Maksim Cweitkow i David Zobel.

Polacy dziś nie startowali, gdyż żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się zakwalifikować do biegu pościgowego.

Wyniki biegu

Źródło: informacja własna