PŚ w Ruhpolding: Norwegia przed Rosją, Polacy historycznie

16:49, 11.01.2017 Mateusz Król

15823079_1183660795044193_814236639425299261_nZwycięstwem sztafety norweskiej zakończył się pierwszy dzień rywalizacji biathlonistów w Pucharze Świata w Ruhpolding. Polacy po raz pierwszy od lat nie zostali zdublowani i zajęli 19. miejsce.

Norweska męska sztafeta w składzie: Bjoerndalen, Christiansen, L`Abee-Lund oraz Svendsen, zwyciężyła w dzisiejszym zawodach Pucharu Świata w Ruhpolding. Zwycięstwo dało im dość dobre strzelanie. Raz dobierać musiał Ole Einar Bjoerndalen a po dwa razy Christiansen i L`Abee-Lund. Emil Hegle Svendsen dzięki bezbłędnej ostatniej zmianie doprowadził Norwegów na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu byli Rosjanie, którzy przegrali mimo tylko dwóch błędów na strzelnicy. Ich strata w końcowym rozrachunku wyniosła 5,1 sek. Na najniższy stopniu podium znaleźli się gospodarze. Niemcy już na pierwszej zmianie wiedzieli, że to nie będzie walka o zwycięstwo. Lesser po bardzo słabym strzelaniu musiał biegać karną rundę. Późniejszym zawodnikom nie udało się już odrobić straty do najlepszych, zwłaszcza, że łączna ilość pomyłek wyniosła 9. Ostatecznie Schempp przyprowadził sztafetę na trzecim miejscu. Polska sztafeta w składzie: Rafał Penar, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik oraz Łukasz Szczurek, po raz pierwszy od blisko pięciu lat nie została zdublowana. Z liczną ośmiu pudeł na strzelnicy nasza ekipa zajęła 19 miejsce (+ 5:20.5 sek.). Jutro sztafeta kobiet.