PŚ w Ruhpolding: Niemki najlepsze w sztafecie, Polki piąte

16:12, 13.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 16:31, 13.01.2018

Reprezentantki Niemiec wygrały w dzisiejszym biegu sztafetowym Pucharu Świata w biathlonie, rozgrywanym w Ruhpolding. Najlepsze miejsce w sezonie zajęły Polki, które finiszowały na 5. miejscu.

Niemki w składzie: Franziska Preuss, Denise Herrmann, Franziska Hildebrand oraz Laura Dahlmeier choć na strzelnicy nie ustrzegły się błędów jako pierwsze dobiegły na metę dzisiejszej sztafety. Drugie miejsce zajęły Włoszki, które straciły do Niemiec zaledwie 2,9 s. Na najniższym stopniu podium stanęły Szwedki, ze stratą 17,2 s. Tuż za podium uplasowały się Norweżki (+23,1). Minimalnie przegrały z nimi Polki, które zajęły dzisiaj najlepsze miejsce w tym sezonie. Nasza drużyna w składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska zajęła ostatecznie 5. miejsce ze stratą 24,5 s do zwyciężczyń. Bardzo dobrze na trasie spisały się Monika Hojnisz oraz Weronika Nowakowska, które na strzelnicy były bezbłędne. Czołową szóstkę zamknęły Czeszki, które już miały znaczną, ponad minutową stratę.

Dzisiejszy wynik Polek to najlepszy rezultat od mistrzostw świata w Oslo. Już jutro w Ruhpolding bieg masowy na 12,5 km. Zakwalifikowała się do niego jedna reprezentantka Polski - Weronika Nowakowska. Początek zawodów o godz. 14:40.