PŚ w Ruhpolding: Niemka Franziska Preuss i Norweg Johannes Boe triumfatorami biegów masowych

fot. x-news

fot. youtube.com

Na zakończenie rywalizacji w ramach Pucharu Świata w biathlonie w niemieckim Ruhpolding rozegrano biegi masowe. Dzisiejsza pogoda była ponownie sprzymierzeńcem startujących zawodników, co oznaczało mało liczbę pudeł na strzelnicy i niewielkie różnice czasowe na mecie.

Jako pierwsi na trasie pojawili się mężczyźni. W niezwykle emocjonującym biegu triumfował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannes Boe, który zaliczył jedno pudło na ostatnim strzelaniu. Norweg na ostatnią rundę biegową wybiegał goniąc czołówkę w osobach Quentina Fillona Mailleta, Benjamina Wegera i Vetle Christiansena. Okazało się jednak, że dyspozycja biegowa Johannesa Boe powoduje, że jest on poza zasięgiem rywali i Norweg wbiegł na metę jako pierwszy. Drugie miejsce przypadło Julianowi Eberhardowi, a trzecią lokatę zajął Francuz Fillon Maillet. Warto nadmienić, że cała pierwsza trójka zmieściła się w trzech sekundach na mecie. Polacy nie startowali.

Także bieg kobiet był wypełniony po brzegi emocjami. Kluczem do zwycięstwa w biegu pań okazały się bezbłędne pobyty na strzelnicy. Na ostatnie okrążenie wybiegły niemal równocześnie Niemka Franziska Preuss i Norweżka Tandrevold i ramię w ramię biegły aż do mety. Niemka niesiona dopingiem rodzimej publiczności obroniła się przed atakami Tandrevold i zwyciężyła o długość narty przed Norweżką. Trzecie miejsce przypadło Słowaczce Paulinie Fialkovej, która zanotowała jeden niecelny strzał.

Na starcie biegu pojawiła się także Monika Hojnisz. Niestety Polka notowała kolejne pudła na wszystkich strzelaniach poza pierwszym, co dało jej w sumie 4 rundy karne i 26. pozycję. Nasza reprezentantka dobiegła z dwuipółminutową stratą do zwyciężczyni.

Pełna lista wyników biegu mężczyzn.

Pełna lista wyników biegu kobiet.

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.