PŚ w Ruhpolding: Martin Fourcade wygrywa bieg indywidualny

16:03, 10.01.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:35, 10.01.2018

fot: rossingol.com

Martin Fourcade wygrał dzisiejszy bieg indywidualny na 20 km. Francuz strzelał bezbłędnie i bardzo dobrze pobiegł, co dało mu wygraną. Na podium znaleźli się także drugi Ondrej Moravec oraz trzeci Johannes Boe. Polacy nie zdobyli pucharowych punktów.

W środowe popołudnie odbył się bieg indywidualny panów na 20 km. Podczas dzisiejszych zawodów najlepiej spisał się Martin Fourcade, który odniósł piąte w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata. Francuz strzelał na czysto i świetnie pobiegł. Na drugim miejscu po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się Ondrej Moravec, który jest właśnie obecnym wicemistrzem świata w tej konkurencji. Czech stracił minutę do zwycięzcy, ale na strzelnicy również nie popełnił żadnego błędu. Na trzeciej lokacie został sklasyfikowany Johannes Boe, który raz spudłował.

Tuż za podium znalazł się, niespodziewanie, Roman Rees. Niemiec był bezbłędny na strzelnicy i udało mu się zająć najlepsze miejsce w karierze. Piąte miejsce zajął kolejny zawodnik z 20/20 - drugi z Czechów Michal Krcmar. Szósta i siódma lokata przypadła reprezentantom Austrii - Dominikowi Landertingowi oraz Simonowi Ederowi. Ósmy był już trzeci reprezentant Czech Michal Slesingr, a dziewiąty Lukas Hofer. Z dobrej strony pokazał się Bułgar Krasimir Anev. Zajął dziesiąte miejsce. Najlepiej z naszych reprezentantów pokazał się Łukasz Szczurek. Pomylił się dwa razy na strzelnicy i zajął 52. miejsce. Gdyby był bezbłędny, zostałby sklasyfikowany w czołowej piętnastce.