PŚ w Ruhpolding: Martin Fourcade najlepszy w biegu pościgowym

fot: rossingol.com

fot: rossingol.com
fot: rossingol.com

Martin Fourcade wygrał bieg pościgowy podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Francuz odniósł tym samym dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu finiszował Emil Hegle Svendsen, a na trzecim Michal Krcmar.

Martin Fourcade już po piątkowym sprincie wypracował sobie dość bezpieczną przewagę. Francuz miał kilkadziesiąt sekund zapasu nad swoimi najgroźniejszymi rywalami i na trasie niedzielnego biegu pościgowego musiał tylko ten zapas utrzymać. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszej wizycie na strzelnicy, podczas której był bezbłędny, wybiegł na 2,5 kilometrową pętle z prawie minutową przewagą nad Emilem Hegle Svendsenem. Podczas drugiego strzelania reprezentant Francji dwa razy spudłował, ale nie przeszkodziło mu to w utrzymaniu prowadzenia, które jednak stopniało do zaledwie kilkunastu sekund.

Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy Fourcade ponownie nie trafił do tarczy i musiał się udać na rundę karną, dzięki czemu na pierwsze miejsce wysunął się bezbłędny Emil Hegle Svendsen. Norweg nie dał jednak rady utrzymać tempa francuskiego biathlonisty i został przez niego dość szybko dogoniony. Na ostatniej rundzie biegowej lider klasyfikacji generalnej mógł już biec bez większej presji, bowiem rywale zostali kilka sekund za nim. O podium walczył za to Svendsen, który stoczył zacięty bój na strzelnicy z trójką Shipulin, Schempp, Krcmar. Ostatecznie Norweg odparł atak rywali i finiszował jako drugi. Na trzeciej pozycji, dość niespodziewanie, zawody zakończył Michal Krcmar, który awansował z 29. pozycji zajmowanej po sprincie. Czwarty był Anton Shipulin, a piąty Arnd Peiffer.

Polacy nie startowali.

Wyniki

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.