PŚ w Ruhpolding: Dziewiąte zwycięstwo Fourcade’a w sezonie

fot: japantimes.co.jp

fot: japantimes.co.jp
fot: japantimes.co.jp

Martin Fourcade wygrał bieg sprinterski podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Francuz był bezbłędny na strzelnicy i wyprzedził Juliana Eberharda oraz Emila Hegle Svendsena. Dla lidera klasyfikacji generalnej było to dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2016/2017.

Martin Fourcade śrubuje kolejne rekordy. Francuz, który tydzień temu w sprincie w Oberhofie zajął dopiero ósme miejsce, tym razem nie dał żadnych szans swoim rywalom. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od pierwszych metrów piątkowej rywalizacji narzucił bardzo wysokie tempo, a do tego dołożył perfekcyjne i szybkie strzelanie. Po pierwszej wizycie na strzelnicy jego zapas nad Julianem Eberhardem wynosił 6 sekund, a po drugiej przewaga wzrosła do 12. Na ostatniej pętli francuski biathlonista jeszcze wzmocnił swoje tempo i ostatecznie minął linię mety z czasem 22:34,2. Na drugim miejscu zawody zakończył Austriak Julian Eberhard, który także ani razu nie pomylił się na strzelnicy. Trzeci był Emil Hegle Svendsen (+ 39,7 sek). Dwa kolejne miejsca należały do reprezentantów gospodarzy: Arnd Peiffer był czwarty (+51,8 sek), a Simon Schempp piąty (+52,8 sek).

Dla Francuza dzisiejsze zwycięstwo było dziewiątym w sezonie 2016/2017. Reprezentant Trójkolorowych jak na razie całkowicie dominuje na biathlonowych trasach i ciężko znaleźć zawodnika, który byłby w stanie nawiązać z nim walkę. Jutro Fourcade będzie miał szansę na dziesiąte zwycięstwo, bowiem wystartuje z dość bezpieczną przewagą do biegu pościgowego.

Polacy zaprezentowali się przeciętnie. Grzegorz Guzik z jedną rundą karną był 64., Mateusz Janik z dwoma pudłami był 89., a Rafał Penar z jedną pomyłką zakończył zawody na 94. miejscu.

Wyniki później

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.