PŚ w Ruhpolding. Biathloniści nie zwalniają tempa. Jutro sprint kobiet (lista startowa)

Fot. © Manzoni/IBU.

Od jutra najlepsi biathloniści i biathlonistki świata będą rywalizować w zawodach PŚ w Ruhpolding. Na początek, w środę, odbędzie się sprint kobiet na dystansie 7,5 kilometrów.

Fot. © Manzoni/IBU.

Na liście startowej widnieją nazwiska 112 zawodniczek, w tym 4 reprezentantek Polski. Zawody rozpoczną się o 14:30. Jako pierwsza na trasę wybiegnie reprezentantka Korei Południowej, Jekatierina Awwakumowa. Polscy kibice będą mogli śledzić poczynania czterech biathlonistek z naszego kraju: Moniki Hojnisz-Staręgi, Kamili Żuk, Anny Mąki oraz Natalii Tomaszewskiej. Liczymy na dobre wyniki zwłaszcza dwóch pierwszych pań.

Liderką Pucharu Świata jest Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka wyruszy jutro na trasę z numerem 27. Jako 36 na starcie pojawi się wiceliderka klasyfikacji ogólnej, czyli Elvira Oeberg ze Szwecji. W zawodach wystąpi cała światowa czołówka. Można się zatem spodziewać wielkich emocji. Miejmy nadzieję, że Polki wmieszają się do walki o wysokie pozycje. Monika Hojnisz-Staręga wyruszy na trasę jako 23, Kamila Żuk wystartuje z numerem 42, Anna Mąka z 61, a Natalia Tomaszewska z 93.

Lista startowa

Źródło: informacja własna