PŚ w Ruhpolding: Bezbłędna Eckhoff z piątym zwycięstwem w sezonie, Kamila Żuk dziesiąta

fot: vg.no

fot: vg.no

Tiril Eckhoff z Norwegii zwyciężyła w biegu sprinterskim odbywającym się w niemieckim Ruhpolding, zostając tym samym nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce przypadło w udziale Szwedce, Hannie Öberg, zaś trzecie reprezentantce Włoch, Dorothei Wierer. Najlepiej z Polek spisała się Kamila Żuk, zajmując dziesiątą lokatę.

Po rywalizacji w Oberhofie „karuzela” Pucharu Świata przeniosła się do Ruhpolding. Pierwszą z konkurencji rozgrywanych w miejscowości położonej na południu Niemiec był sprint kobiet. W biegu na dystansie 7,5 kilometra oraz dwukrotnym strzelaniu bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Norwegii, Tiril Eckhoff, dla której było to piąte zwycięstwo w trwającej edycji zmagań pucharowych. Tryumf ten – okraszony bezbłędnym strzelaniem oraz najkrótszym czasem biegu – przełożył się na awans pięciokrotnej medalistki olimpijskiej na fotel liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niespełna 30 sekund gorsza na linii mety była Hanna Öberg ze Szwecji, zaś stratę na poziomie 36,8 sekundy do zwyciężczyni poniosła dotychczas przodująca w klasyfikacji pucharowej Dorothea Wierer, zajmując tym samym trzecią lokatę. Podobnie jak Norweżka, tak również i Szwedka oraz Włoszka zachowały „czyste konto” na strzelnicy.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Kamila Żuk. Polka, myląc się jednokrotnie w pozycji leżącej oraz notując piąty czas biegu, ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę. Bezbłędnie strzelająca – jednak biegnąca znacznie wolniej – Monika Hojnisz-Staręga uplasowała się na siedemnastym miejscu. Magdalena Gwizdoń – z jedną pomyłką na strzelnicy oraz dosyć słabym biegiem – zajęła sześćdziesiątą piątą pozycję, natomiast Kinga Zbylut, odnotowując trzy pomyłki w strzelaniu, musiała zadowolić się siedemdziesiątą drugą lokatą.

W ramach kolejnych zawodów panie będą rywalizować w biegu sztafetowym, który odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 14:30.

Wyniki sprintu kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.