PŚ w Ruce: Zwycięstwo Mario Seidla, punkty Pawła Słowioka

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

Zwycięstwem Austriaka Mario Seidla zakończyły się pierwsze tegoroczne zawody PŚ w kombinacji norweskiej rozgrywane w fińskiej Ruce. Wyprzedził on Norwega Jarla Magnusa Riibera i Niemca Johannesa Rydzeka. Z czterech startujących dziś Polaków najlepiej zaprezentował się Paweł Słowiok, który zajął 25. miejsce i zdobył pierwsze w tym sezonie punkty dla Polski w kombinacji norweskiej.

Na skoczni warunki były bardzo zmienne (co jest charakterystyczne dla skoczni położonej w Laponii). Warunki te najlepiej wykorzystał właśnie 25-letni Austriak, który skoczył aż 145,5 m i mimo sporej ilości odjętych punktów wyruszył na trasę z przewagą 57 sekund nad Riiberem. Stopniała ona na mecie do 16,5 sek., niemniej pierwsze w karierze zwycięstwo Seidla stało się faktem. Trzeci był wyruszający na trasę jako ósmy Rydzek, który nadrobił 48 sekund kończąc ze stratą jednej minuty i ośmiu sekund. Dalsze miejsca zajęli Czech Tomas Portyk, Niemiec Manuel Faisst, Austriak Wilhelm Denifl, Norweg Magnus Hovdal Moan, Niemiec Vinzenz Geiger, reprezentujący Norwegię Jan Schmid i Austriak Lukas Greiderer. Na uwagę zasługuje dwunaste miejsce młodego Norwega Einara Luraasa Oftebro.

Poza Słowiokiem startowało jeszcze trzech naszych reprezentantów, niemniej nie zdobyli oni punktów: Szczepan Kupczak był 37., Adam Cieślar – 39., zaś Wojciech Marusarz ukończył zawody na 50. miejscu – jako, iż nie rozegrano kwalifikacji pozwoliło mu to wyprzedzić szesciu rywali (w tym dwóch zdublowanych) – nie licząc Estończyka Kristjana Ilvesa, który nie wystartował do biegu.

WYNIKI

źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.