PŚ w Ruce: Zwycięska inauguracja Stiny Nilsson i Johannesa Klaebo, Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale

Stina Nilsson wygrała sprint stylem klasycznym w Ruce, nieopodal Kuusamo. Oprócz Szwedzki na podium stanęły także Sadie Bjornsen i Julia Biełorukowa. Justyna Kowalczyk w swoim ćwierćfinale zajęła czwarte miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Sprint mężczyzn zakończył się zwycięstwem Johannesa Hoesflota Klaebo. 

Stina Nilsson w porannych eliminacjach zajęła dziewiętnaste miejsce, ale w bezpośredniej walce była już nie do pokonania. Szwedka wygrała swój bieg ćwierćfinałowy, półfinałowy i finałowy, a decydującym o zwycięstwie pojedynku Nilsson okazała się lepsza od Amerykanki Sadie Bjornsen. Chwilę później linię mety przecięła Julia Biełorukowa, która po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Czwarte miejsce zajęła Ida Ingemarsdotter, a piąte Kathrine Rolsted Harsem.

Justyna Kowalczyk w klasyfikacji generalnej dzisiejszego sprintu została sklasyfikowana na 20. miejscu. Polka odpadła w biegu ćwierćfinałowym. Na starcie stanęły także Ewelina Marcisz i Urszula Łętocha, ale obie odpadły w eliminacjach.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint mężczyzn padł łupem Norwegów. Pierwsze miejsce zajął niesamowity Johannes Hoesflot Klaebo, który po raz kolejny udowodnił, że drzemie w nim wielki sprinterski potencjał. Młody biegacz wygrał eliminacje, a później był bezkonkurencyjny w ćwierćfinale, półfinale i finale.

Drugie miejsce zajął w Ruce Paal Golberg. Norweg stracił do swojego rodaka niewiele ponad sekundę. Na najniższym stopniu podium stanął Szwed Calle Halfvarsson, ale jego strata do triumfatora wyniosła cztery sekundy.

W finale znaleźli się także Ristomatti Hakola, Federico Pellegrino i Sondre Turvoll Fossli.

Maciej Staręga i Dominik Bury odpadli w eliminacjach.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.