PŚ w Ruce: Znamy skład polskich biegaczy, debiut Haratyka

fot. M. Król / Mateusz Haratyk to debiutant w kadrze Tadeusza Krężeloka.

fot. M. Król / Mateusz Haratyk to debiutant w kadrze Tadeusza Krężeloka.

Skoczkowie narciarscy rozpoczęli sezon zimowy w miniony weekend, teraz czas na pozostały przedstawicieli narciarstwa klasycznego. Poznaliśmy już skład polskich biegaczy na nadchodzący weekend w Ruce.

Kilka miesięcy ciężkiej pracy i oczekiwania na rywalizację. Biegi narciarskie wracają po letniej przerwie. To będzie zupełnie inny sezon niż wszystkie dotychczas. W składzie na PŚ w Ruce na próżno bowiem szukać Justyny Kowalczyk. W Finlandii kobiecą elitę reprezentować będzie jedynie Urszula Łętocha. Czterech reprezentantów na otwarcie sezonu wystawił Tadeusz Krężelok. Wiemy zatem, że w Pucharze Świata zadebiutuje Mateusz Haratyk a obok niego w składzie znaleźli się: Maciej Staręga oraz Dominik i Kamil Bury.

W konkurencjach męskich prawo startu ma trzech naszych reprezentantów. Trener Tadeusz Krężelok zdecydował, że pierwszego dnia w sprincie powalczą: Maciej Staręga, Kamil Bury i Dominik Bury. Natomiast w biegu na dystansie 15 km klasykiem pewni startu są: Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Trzecie miejsce zajmie jeden ze sprinterów – Maciej Staręga lub Kamil Bury. Decyzja o wyborze trzeciego zawodnika zapadnie w najbliższych dniach.

Program zawodów:

24.11.2018, sobota
– 10:00 – kwalifikacje sprintu C
– 12:30 – finały

25.11.2018, niedziela
– 10:45 – bieg kobiet na 10 km C
– 13:30 – bieg mężczyzn na 15 km C

Źródło: Anna Karczewska/PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.