PŚ w Ruce: Znamy skład biegaczy na premierę sezonu, debiut Kacpra Antolca [AKTUALIZACJA]

fot. Patrycja Korczewska

PZN ogłosił w mediach społecznościowych skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Ruce (27-29 listopada). W Finlandii pojawi się pięciu podopiecznych Lukasa Bauera, natomiast kadra kobiet będzie liczyła trzy biegaczki.

Do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Ruce pozostały zaledwie dwa dni, w związku z tym coraz więcej reprezentacji publikuje swoje kadry na premierę sezonu. Dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych składy ogłosił także Polski Związek Narciarski. Z informacji przekazanych przez PZN na Twitterze wynika, że w Finlandii pojawi się dziewięcioro naszych reprezentantów: pięciu biegaczy i trzy biegaczki.

Na pierwsze zawody sezonu Lukas Bauer wybrał doświadczonego Macieja Staręgę, a także Dominika i Kamila Burych, Mateusza Haratyka oraz Kacpra Antolca, dla którego będzie to debiut w Pucharze Świata. Z kolei Martin Bajčičák zdecydował się na zabranie do Finlandii trzech zawodniczek: Moniki Skinder, Weroniki Kalety i Magdaleny Kobielusz. W Ruce nie wystartuje natomiast Izabela Marcisz, która jeszcze kilka godzin temu była w składzie kadry kobiet opublikowanym przez PZN.

Pierwsze biegi Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2020/2021 – sprinty stylem klasycznym – zaplanowano na piątek 27 listopada.

Źródło: Twitter/@PZN_PL