PŚ w Ruce. Znakomita walka do ostatnich metrów. Szwedki najlepsze na 10 km

Screem: Eurosport

W drugim dniu zmagań w fińskiej Ruce zawodniczki rywalizowały w biegu na 10 km stylem klasycznym. Był to pierwszy bieg dystansowy w tym sezonie. Przed rokiem w  tej konkurencji triumfowała Frida Karlsson, która dziś musiała zadowolić się drugim miejscem. Po pasjonującym pojedynku  najlepsza okazała się inna Szwedka Ebba Andersson. Na trzecim miejscu dobiegła ze stratą  13,3 s Niemka Katharina Hennig. 

Screem: Eurosport

W fińskim kurorcie nieopodal Kussamo mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawy pojedynek szwedzkich zawodniczek. Ebba Andersson oraz Frida Karlsson rywalizowały do ostatnich metrów, tworząc pasjonujący spektakl. Różnica pomiędzy zawodniczkami wynosiła zaledwie 5,7 sekundy. Pewnym zaskoczeniem jest brak na podium Norweżek. Najlepsza z nich Anne Kjersti Kalvaa dobiegła na czwartej pozycji, tuż za Niemką Hennig. Na piątym miejscu na mecie zameldowała się doświadczona Finka Krista Parmakoski.

Polki daleko

Niestety poniżej oczekiwań spisały się nasze zawodniczki. Czterdziesta była Izabela Marcisz, ze stratą ponad 2 minuty do zwyciężczyni konkursu. Bez zdobyczy punktowej na pięćdziesiątym czwartym miejscu stawiła się Monika Skinder.  Szansa na rehabilitację pojawi się już jutro. Biegaczki o godz. 12:00 wystartują w biegu na 20 km stylem dowolnym. Będzie to ostatni  dzień zmagań podczas weekendu w Ruce.

Wyniki

Źródło: Informacja własna