PŚ w Ruce: Wypowiedzi polskich skoczków po konkursie

0

Najlepszym polskim zawodnikiem w dzisiejszym konkursie indywidualnym okazał się Dawid Kubacki. Po pierwszej serii miał szansę na podium, jednak ostatecznie zajął 8. miejsce.   

Skoczek z Nowego Targu uznał cały weekend za satysfakcjonujący – W Ruce udało mi się oddać całkiem fajne skoki. Spośród trzech dni rywalizacji to niedziela była dla mnie najbardziej udana, ponieważ nie spóźniałem wybicia.

Członek złotej drużyny z Lahti konsekwentnie realizuje swoje cele i uważa, że na podium przyjdzie czas – Nie nakręcam się na zwycięstwo, staram się zachować spokój i być cierpliwym. Pożyjemy, zobaczymy.

W przyszłym tygodniu Puchar Świata przenosi się do rosyjskiego Niżnego Tagiłu, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne – Dla mnie jest to skocznia jak każda inna, jednak myślę, że będzie przyjemnie tam poskakać.

Maciej Kot, który uplasował się na 16. miejscu, pozytywnie ocenia pogodę: – Warunki były stabilne w porównaniu do poprzednich lat. Ogólnie cały weekend oceniam na plus, jeśli brać pod uwagę moją dyspozycję. Zawodnik poruszył jeszcze kwestię nieudanej “drużynówki”: – Walczyliśmy o honor. Pozostało nam wyciągnąć wnioski i dalej robić swoje.

W Internecie krąży filmik pokazujący Daniela Andre Tandego, który siedzi na belce i wykonuje podejrzane ruchy: – Widziałem to nagranie, ale nie potrafię stwierdzić, czy dochodzi do jakiejś manipulacji. Myślę, że FIS powinno bliżej się temu przyjrzeć.

Zdyskwalifikowanego wczoraj Piotrka Żyły nie opuszczał dobry humor: – Mój pierwszy skok był najlepszym, jaki tutaj oddałem. Drugi okazał się trochę gorszy, brakowało szybkości, żeby odlecieć, ale konkurs oceniam pozytywnie.

Kilka słów powiedział również Kamil Stoch: – Popełniam sporo błędów, co było widać szczególnie w pierwszej serii. Wiem jednak, co robię źle i nad czym powinienem popracować. Skoczek z Zębu wypowiedział się także o koledze z drużyny: – Dawid ma w sobie duży potencjał, trzymam za niego kciuki.

 

Źródło: www.sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.