PŚ w Ruce: W serii próbnej najlepszy Johann Andre Forfang

W serii próbnej przed konkursem drużynowym w Ruce najlepszy okazał się Johann Andre Forfang. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzeci był Anders Fannemel. Kamil Stoch najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów Polski.

To już dziś przed nami drugi konkurs drużynowy w tym sezonie olimpijskim, który odbywa się na skoczni w Ruce. Najlepszym zawodnikiem podczas serii próbnej okazał się Johann Andre Forfang. Norweg poszybował na 142 metr i dało mu to 85.5 punktu. Drugi wynik osiągnął Stefan Kraft, który skoczył 135 metrów, a do lidera stracił aż 7.5 punktu. Z kolei na trzeciej lokacie został sklasyfikowany Anders Fannemel. Kolejny reprezentant Norwegii  uzyskał 134.5 metra i do swojego kolegi z drużyny stracił 8.3 oczka. Czwarty był Kamil Stoch (131 m), a piąty Piotr Żyła (131.5 m).  Maciej Kot (131.5 m) znalazł się na miejscu 17,  Dawid Kubacki (118.5 m) uplasował się ostatecznie na pozycji 25.

Drużynowo najlepiej poradziła sobie reprezentacja Słowenii, która osiągnęła wyniki 268.2 punktów. Drugie miejsce przypadło Norwegom z sumą punktową wynoszącą 265.7. Natomiast trzecie miejsce zajęła Polska z dorobkiem 265 oczek.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.