PŚ w Ruce. Znakomity występ polskich biegaczy. Staręga i Bury z awansem

Screen - Eurosport

Johannes Hoesflot Klaebo zwyciężył w eliminacjach sprintu stylem klasycznym w Ruce sygnalizując, że z jego zdrowiem jest już lepiej niż w ostatnich tygodniach. Dobrze zimę rozpoczęli także reprezentanci Polski, którzy w komplecie awansowali do popołudniowych ćwierćfinałów. Najlepiej z grona biało-czerwonych spisał się Maciej Staręga, który zajął 23. miejsce.

Screen – Eurosport

Polski duet w ćwierćfinałach

Eliminacje sprintu mężczyzn wygrał nie kto inny, jak Johannes Hoesflot Klaebo. Tym razem zwycięstwo reprezentanta Norwegii nie było jednak tak oczywiste, gdyż przed sezonem dużo mówił on o kontuzji, która uniemożliwiała mu normalny trening sprinterski. 26-latek, mimo urazu, pobiegł w bardzo dobrym tempie i finiszował z czasem 2:25,72. Drugie miejsce zajął Paal Golberg, który przegrał z Klaebo o +1,21 sek. Trzeci był Sivert Wiig (+2,21 sek), a z czwartym czasem finiszował Erik Valnes (+2,28 sek). Na piątej lokacie sklasyfikowany został Francuz Lucas Chanavat (+2,31 sek), a szósty był utalentowany Szwajcar Valerio Grond.

Awans do ćwierćfinałów wywalczyli także reprezentanci Polski. Maciej Staręga mógł uspokoić się nieco wcześniej, gdyż zajął 23. miejsce (+5,24 sek). Do samego końca musiał natomiast drżeć Kamil Bury, który ostatecznie uplasował się na 30. pozycji, czyli na ostatniej dającej awans. Polak stracił do Klaebo niewiele ponad sześć sekund.

Początek ćwierćfinałów o godzinie 12:30.

Wyniki

Źródło: informacja własna