PŚ w Ruce. Treningi dla Krafta i Laniska. Słabe skoki Polaków

Screen - Eurosport

Stefan Kraft i Anze Lanisek okazali się najlepsi podczas trzech piątkowych treningów w Ruce. Niestety, słabo spisali się Polacy, co nie napawa optymizmem przed sobotnimi kwalifikacjami i konkursem.

Screen – Eurosport

Czołówka jak w Wiśle, tylko bez Polaków

W piątek w Ruce na skoczków czekały aż 3 serie treningowe. Wszystko z powodu przesunięcia kwalifikacji na sobotni poranek z powodu problemów ze sprzętem reprezentacji Niemiec. Więcej o tej sytuacji pisaliśmy TUTAJ. Podczas pierwszego treningu najlepiej zaprezentował się Stefan Kraft. Austriak o kilka punktów wyprzedził Anze Laniska ze Słowenii. Kolejne miejsca zajęli trzej Norwegowie: Halvor Egner Granerud, Robert Johansson i Marius Lindvik. Bardzo słabo spisali się Polacy. Najlepszy z naszych, Piotr Żyła, zajął 19 miejsce. W czołowej trzydziestce znaleźli się jeszcze Jakub Wolny i Kamil Stoch. Dalsze pozycje zajęli Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch.

Świetni Słoweńcy

W drugim treningu nikt już nie zdołał wyprzedzić Laniska. Słoweniec wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę, Timiego Zajca. Trzecią pozycję zajął Kristoffer Eriksen Sundal z Norwegii, który oddał skok na odległość 149,5 metrów. Czołową piątkę po raz kolejny uzupełnili Lindvik i Johansson. Trochę lepiej spisali się Polacy, a zwłaszcza Dawid Kubacki. Lider PŚ zajął 7 miejsce, a w czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Piotr Żyła. Skoki pozostałych Polaków był jednak bardzo słabe. Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch znaleźli się dopiero w czwartej dziesiątce, a Paweł Wąsek był 51.

Poprawa Stocha

W trzeciej serii treningowej ponownie najlepszy okazał się Kraft. Drugi był Marius Lindvik, a trzeci Michael Hayboeck. Czołową piątkę uzupełnili Granerud i Peter Prevc. Z lepszej strony niż wcześniej pokazał się Kamil Stoch, który był 10. Pozostali Polacy? Wciąż bez szału. Dawid Kubacki zajął 19 pozycję, Aleksander Zniszczoł był 20, Paweł Wąsek 24, a Wolny, Żyła i Pilch nie zmieścili się nawet w czołowej trzydziestce. Na starcie zabrakło wielu skoczków, w tym wszystkich Niemców, którzy nie mogli dziś skakać ze względu na problemy ze sprzętem. Przesunięte na sobotę kwalifikacje rozpoczną się z samego rana, o godzinie 7:30. Start konkursu głównego zaplanowano na 9:00.

Wyniki treningów

Źródło: informacja własna