PŚ w Ruce: Trening dla Markusa Eisenbichlera, Piotr Żyła w czołowej dziesiątce

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Po kilku próbach udało się przeprowadzić trening przed sobotnim konkursem na skoczni dużej w Ruce. Najlepszy rezultat uzyskał Markus Eisenbichler. Na drugim miejscu uplasował się Robert Johansson, a na trzecim Anders Fannemel. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zamknął pierwszą dziesiątkę.

Przebieg konkursów Pucharu Świata w Ruce co roku staje pod znakiem zapytania. W tym nie zaczęło się inaczej – piątkowe kwalifikacje zostały przełożone na sobotę rano, kiedy to również nie udało się przeprowadzić ich (zostały przełożone na 15:15 polskiego czasu). Obowiązkowy trening został już jednak zakończony, mimo mocnego i zmieniającego się wiatru. Najlepszy rezultat uzyskał Markus Eisenbichler. Niemiec lądował na odległości 137 metrów. Drugie miejsce treningu zajął Anders Fannemel (135 m), a trzecie Robert Johansson (134 m). Czwarty był Antti Aaalto (138 m), a piąty Karl Geiger (133 m).

Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła zajął podczas dzisiejszego treningu dziesiąte miejsce. Polak uzyskał odległość 131 metrów. Kamil Stoch był 17. (127 m), Dawid Kubacki 22. (123 m) Jakub Wolny 37. (114,5 m), Stefan Hula 50. (104,5 m), a Maciej Kot 61. (88,5 m). Do próby treningowej przystąpił natomiast wracający do Pucharu Świata Severin Freund. Niemiec zajął dwudzieste czwarte miejsce, skacząc na odległość 125 metrów.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.