PŚ w Ruce. Terentiew najlepszy w eliminacjach sprintu. Ćwierćfinały nie dla Polaków

fot. M. Rudzińska

Aleksander Terentiew z Rosji uzyskał najlepszy rezultat eliminacji sprintu rozgrywanego techniką klasyczną w Ruce. Na drugim miejscu uplasował się Francuz, Richard Jouve, zaś trzeci wynik zanotował Johannes Hoesflot Klaebo z Norwegii. Żaden z reprezentantów Polski nie zdołał wywalczyć awansu do czołowej trzydziestki.

fot. M. Rudzińska

Eliminacje biegów sprinterskich zainaugurowały kolejną odsłonę Pucharu Świata w biegach narciarskich. Najpierw o prawo startu w biegach ćwierćfinałowych walczyły panie, następnie do rywalizacji przystąpili panowie.

Spośród 77 zawodników zgłoszonych do udziału w eliminacjach najlepszy rezultat uzyskał Rosjanin, Aleksander Terentiew. Dystans 1,4 kilometra przebiegł on w czasie 2:31,13 min. Drugi wynik osiągnął Francuz, Richard Jouve, który stracił do zawodnika Sbornej 1,62 sek. Czołową trójkę zamknął najlepszy sprinter sezonów 2016/2017-2019/2020, Johannes Hoesflot Klaebo (+1,72 sek.). W najlepszej szóstce znaleźli się również dwaj inni Norwegowie: Erik Valnes i Paal Golberg (odpowiednio 4. i 6. lokata), a także James Clinton Schoonmaker ze Stanów Zjednoczonych (5. pozycja).

Do dalszej fazy rywalizacji nie awansowali podopieczni trenera Lukasa Bauera. Na 42. miejscu zmagania ukończył Kamil Bury (+9,22 sek.), z kolei 54. rezultat uzyskał Maciej Staręga (+11,51 sek.).

Na godzinę 12.30 zaplanowano rozpoczęcie biegów ćwierćfinałowych.

Wyniki eliminacji sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna