PŚ w Ruce: Stoch i Żyła w natarciu. Czy rewanż się powiedzie? (lista startowa)

fot. Bartłomiej Burda

fot. Bartłomiej Burda

Uniesieni wspaniałym sukcesem Kamila Stocha i Piotra Żyły, przenosimy swoje nadzieje na dzisiejszy konkurs w Ruce. Puchar Świata rozkręca się na dobre. Czy dzisiaj jest szansa na dwie serie konkursowe?

Na godzinę 17:00 czasu polskiego zaplanowano pierwszą serię drugiego konkursu Pucharu Świata skoczków w fińskiej Ruce. Półtora godziny wcześniej odbędą się kwalifikacje. Mamy nadzieję, że dzisiaj pogoda będzie bardziej łaskawa i organizatorom uda się przeprowadzić zawody zgodnie z planem. Od piątku wiatr stara się bowiem układać zmagania według swoich zamiarów. Najpierw przełożono kwalifikacje na sobotni poranek. Wówczas rozegrano jedną serię treningową, a eliminacje miały rozpocząć się o 15:30. Odwołano jej jednak i na starcie pierwszej serii zobaczyliśmy 65 zawodników. Pierwsza seria odbyła się ponad godzinę później niż pierwotnie planowano. Na szczęście wiatr uspokoił się na tyle, że udało się rozegrać jedną turę w miarę równych warunkach. Prognozy na dziś są bardziej optymistyczne. Oby tylko potwierdziły się.


Sobotni konkurs był szczególnie udany dla Japończyków i Polaków. Ryoyu Kobayashi wygrał swój pierwszy konkurs w karierze i zdobył tym samym koszulkę lidera Pucharu Świata. Za jego plecami uplasowali się nasi rodacy. Trzykrotny mistrz olimpijski był drugi a tuż za nim został sklasyfikowany Piotr Żyła. Obaj panowie znajdują się w czołowej trójce klasyfikacji generalnej. Stoch jest drugi a Żyła dzieli trzecią pozycję z Jewgienijem Klimowem. Ten ostatni z pewnością będzie chciał pokazać, że sobotni brak punktów, to tylko wypadek przy pracy. Na pewno trzeba wciąż Rosjanina uznawać za groźnego rywala. Zwróćmy też uwagę na dwójkę Niemców. Karl Geiger był wczoraj piąty a drugi w Wiśle Leyhe trafił na jedne z gorszych warunków i został w Ruce sklasyfikowany na 16. pozycji. Zastanawiające jest, czy Domen Prevc i Wladimir Zografski będą w stanie powtórzyć dobre skoki i znów znajdą się w czołowej dziesiątce.

Lista startowa kwalifikacji

Transmisja z zawodów na antenach: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1 oraz Radio Gol.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.