PŚ w Ruce: Standardowy skład Polaków na drużynówkę

Stefan Horngacher zdecydował o składzie polskiej drużyny, który już jutro wystąpi w konkursie drużynowym w Kuusamo. Nie wprowadził żadnych zmian do czwórki zaprezentowanej w pierwszych takich zawodach tego sezonu Pucharu Świata w Wiśle – jutro o zwycięstwo powalczą Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Znamy już także w jakiej startować będą nasi zawodnicy. W pierwszej grupie obejrzymy Piotra Żyłę, następnie Dawida Kubackiego, jako trzeci ruszy Maciej Kot, a w ostatniej grupie skoczy Kamil Stoch. W tej kategorii w stosunku do konkursu w Wiśle również nic się nie zmieniło.

Polacy bronić będą w Kuusamo dostępu do zdobytego przed tygodniem prowadzenia w klasyfikacji Pucharu Narodów. Zdobycie jutro podium byłoby 17 takim wyczynem w historii startów Biało-Czerwonych w drużynówkach. Dla Kamila Stocha może to być 13 takie osiągnięcie, Piotr Żyła i Maciej Kot czekają na 10, a Dawid Kubacki 5 “pudło”.

Początek pierwszej serii jutrzejszego konkursu już o godzinie 16:15, natomiast seria próbna wystartuje o 14:45. Miejmy nadzieję, że przebiegną one spokojnie i szczęśliwie dla Polaków.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.