PŚ w Ruce: Skoczkowie przenieśli się do Finlandii. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Już dzisiaj w Ruce odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu  w skokach narciarskich. Na drugie indywidualne zawody w najpopularniejszym fińskim ośrodku sportowym przyjechało

Ruka to niewielka miejscowość położona na północ od miasta Kuusamo. Dzięki niskim temperaturom utrzymującym się przez cały rok jest to świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Właśnie tu znajduje się Rukatunturi – kompleks fińskich skoczni narciarskich. Na największej z nich, z punktem konstrukcyjnym na 120 metrze, odbędą się kolejne zawody. Oficjalnym rekordzistą tej skoczni jest Stefan Kraft, który dwa lata temu poszybował na odległość 147.5 metrów.

Nie jest to zbyt szczęśliwy obiekt dla Polaków. Podczas siedmiu konkursów drużynowych reprezentacja Polski nie była ani razu w czołówce. Indywidualnie najlepszy z Polaków był tutaj Adam Małysz, który trzykrotnie kończył zawody na drugim miejscu. Najwięcej razy na podium w Ruce stawali Simon Ammann i Janne Ahonen – aż 6 razy. Tuż za nimi w klasyfikacji uplasował się Severin Freund (4 razy).

W zeszłym roku został rozegrany na tym obiekcie konkurs drużynowy. Wtedy zwycięzcami okazali się być Norwegowie, przed Niemcami i Japończykami. W konkursie indywidualnym zwyciężył Jernej Damjan, wyprzedzając m. in.  Johanna André Forfanga i Andreasa Wellingera.  Kto wygra tym razem? Polskę będzie reprezentowało sześciu zawodników: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny.

Oficjalna lista startowa

Serię zmagań można śledzić już od godziny 16:00. To właśnie wtedy rozpoczną się oficjalne treningi. O 18.00 wystartują kwalifikacje. Transmisja będzie dostępna na antenie Eurosport 1 od godziny 17.45.

Źródło: Informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.