PŚ w Ruce : Skandynawskie triumfy na inaugurację

fot.svt.se

fot.svt.se
fot.svt.se

Szwedka Stina Nilsson wygrała sprint stylem klasycznym w Kuusamo. Nilsson wyprzedziła dwie Norweżki – Maiken Caspersen Falle oraz Heidi Weng. Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale i zajęła 16 miejsce.

Nilsson, która w eliminacjach zajęła drugie miejsce pewnie wygrała bieg ćwierćfinałowy i półfinałowy. W finale walka o końcowy triumf rozstrzygała się pomiędzy Nilsson a Maiken Caspersen Fallą. Młoda Szwedka pokonała bardziej doświadczoną Norweżkę zaledwie o 0.16 s. Trzecie miejsce wywalczyła Heidi Weng. Warto podkreślić fakt przewagi Nilsson nad czwartą zawodniczką w finale – Matveeva straciła do pierwszego miejsca aż 3.18 s.

Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale zajmując w swoim biegu czwarte miejsce. Szansę na awans do półfinału Polka straciła po ostatnim biegu ćwierćfinałowym – lepszy czas od biegaczki z Kasiny Wielkiej osiągnęła Ida Ingermarsdotter. Do udanych swojego powrotu nie zaliczy także Marit Bjoergen, która odpadła w półfinale zajmując w nim piąte miejsce.

U mężczyzn triumfował Pall Golberg, dla którego był to trzeci triumf w karierze. Kolejne miejsca na podium zajęli Szwed, Calle Halfvarsson oraz Norweg Johannes Klaebo. Bieg finałowy był po raz kolejny wewnątrz Skandynawską rywalizacją. W finale znalazło się aż trzech Norwegów i dwóch Szwedów. Największą niespodzianką była bardzo dobra dyspozycja Klaebo, dla którego było to pierwsze pucharowe podium w karierze. W Kuusamo rozczarował Federico Pellegrino ubiegłoroczny triumfator klasyfikacji sprinterskiej. W swoim biegu ćwierćfinałowym miał upadek i w związku z tym odpadł z dalszej rywalizacji.

Pełne wyniki :

Sprint K

Sprint M

Zapis relacji :

Relacja Live

 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.