PŚ w Ruce: Sensacja w eliminacjach sprintu. Faworytki odpadły, Kowalczyk z awansem

Sensacyjne rozstrzygnięcia przyniosły nam pierwsze w tym sezonie eliminacje sprintu stylem klasycznym w Pucharze Świata. Triumfowała Ida Ingemarsdotter. Awans wywalczyła Justyna Kowalczyk, ale odpadły liczące się nazwiska.

Zdobywczyni małej kryształowej kuli za sprint w minionym sezonie Maiken Capersen Falla zajęła trzydzieste pierwsze miejsce w eliminacjach do dzisiejszego starcia klasykiem w Kuusamo i nie zobaczymy jej w ćwierćfinale. Odpadły także jej dwie rodaczki: Ingvild Flugstad Oestberg oraz wielka Marit Bjoergen. Zajęły one miejsca 37. i 41. W ćwierćfinale zobaczymy natomiast Justynę Kowalczyk. Polka miała obawy, że w eliminacjach może sobie nie poradzić tak dobrze, aby awansować. Udało się jednak, bo dwukrotna mistrzyni olimpijska zajęła 27. miejsce.

Pełne wyniki

Niestety, sztuka awansu do ćwierćfinału nie powiodła się Maciejowi Starędze. Ruka po raz kolejna nie jest szczęśliwa dla Polaka. Bez zaskoczenia kwalifikacje wygrał Johannes Klaebo z czasem o ponad dwie sekundy lepszym od reprezentanta gospodarzy Anssi Pentsinena. Do ćwierćfinału nie awansował też Dominik Bury.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PŚ w Ruce: Sensacja w eliminacjach sprintu. Faworytki odpadły, Kowalczyk z awansem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.