PŚ w Ruce: Ryoyu Kobayashi wygrywa jednoseryjny konkurs. Stoch i Żyła na podium

Japończyk, Ryoyu Kobayashi wygrał jednoseryjny konkurs w fińskiej Ruce. Wyprzedził będących odpowiednio na drugim i trzecim miejscu Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Z powodu złych warunków atmosferycznych i przedłużającego się dzisiejszego dnia na skoczni, organizatorzy postanowili odwołać drugą serię.

Ryoyu Kobayashi w swojej jedynej próbie konkursowej dzisiejszego dnia uzyskał 138,5 metra. Wyprzedził Kamila Stocha o 2.1 pkt. Nasz multimedalista Olimpijski oddał skok na odległość 140,5 metra. Jednak miał odjęte więcej punktów za wiatr niż Japończyk, co zdecydowało o końcowym rezultacie. Podium uzupełnił Piotr Żyła, który wylądował na 136 metrze.

Tuż za podium zameldował się zawodnik, który w dzisiejszym konkursie poleciał najdalej. Mowa o Domenie Prevcu, który w swoim powrocie do Pucharu Świata uzyskał aż 146 metrów. Piąty był reprezentant Niemiec – Karl Geiger (135 metrów). Vladymir Zografski po skoku na 140 metrów, mógł się cieszyć z szóstej lokaty.

Na 11 miejscu uplasował się Jakub Wolny. To najlepszy pucharowy wynik polskiego 23 – letniego skoczka narciarskiego. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra oddał skok na odległość 132,5 metra. Stefan Hula skokiem na 133,5 metra zajął 20 pozycję. Gdyby dzisiaj odbyła się druga seria, to nie zobaczylibyśmy w niej Dawida Kubackiego (120 metrów; 35 miejsce) i Macieja Kota (106 metrów; 53 miejsce).

Na skoczni w Ruce nie powiodło się również dwóm weteranom skoków narciarskich. Simon Ammann (122,5 metra) oraz Noriaki Kasai (126 metrów) zajęli odpowiednio miejsca 37 i 38.

Pełne wyniki konkursu

Dzisiejszy dzień w Ruce rozpoczął się już o godz. 8:00. Wówczas miała się odbyć jedna seria treningowa. Godzinę później zaplanowane były kwalifikacje. Niestety, pogoda nie pozwoliła zrealizować skoczkom pełnego planu dnia. Ostatecznie rozegrano do końca serię treningową, a kwalifikacje przeniesiono na godz. 15:15. Jednak i o tej porze skoczkowie nie zasiedli na belce startowej. Konkurs rozpoczął się o godz. 17:50 bez rozgrywania kwalifikacji, co oznaczało, że do zawodów przystąpiło 65 zawodników.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.