PŚ w Ruce: Rydzek przed Frenzelem w pierwszym konkursie kombinacji norweskiej

18:05, 26.11.2016 Mateusz Król

Reprezentant Niemiec - Johannes Rydzek wygrał dzisiejsze zawody kombinacji norweskiej w Fińskiej Ruce. Wyprzedził on swojego kolegę z drużyny - Erica Frenzela i pochodzącego z Norwegii Joergena Graabaka. Adam Cieślar zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji.

Johannes Rydzek po serii skoków był na drugim miejscu, za prowadzącym Akito Watabe. Ostatecznie  Niemiec wyprzedził Japończyka i z czasem 27:31.7 sekundy zameldował się na linii mety. Na drugim miejscu uplasował się Eric Frenzel. Jego strata do Rydzeka wyniosła 34.1 sekundy. Warto wspomnieć, że Frenzel bieg rozpoczynał ze stratą ponad minuty do Watabe. Na najniższym stopniu podium stanął Joergen Graabak, który na mecie był z  czasem gorszym o 45.6 sekundy od Rydzeka.

Tuż za podium znalazł się Eero Hirvonen z Finlandii, a piąty był Austriak Mario Seidl. Na szóstym iejscu ze stratą wynoszącą ponad minute zawody ukończył Bjoern Kircheisen, który reprezentuje Niemcy. Wspomniany wcześniej prowadzący po serii skoków Akito Watabe, po biegu techniką Gundersena uplasował się na miejscu siódmym.

Adam Cieślar z czasem gorszym o 3:23.7 sekundy zajął miejsce 19. Jest to o jedną pozycję niżej niż zajmował po serii skoków. Na 33 miejscu znalazł się Szczepan Kupczak, a Paweł Słowiok był 38. Strata obydwu wynosiła powyżej 5 minut.